85047
ANASAYFA » KURUMSAL » KURUCUMUZ

Kurucumuz

TEKİN PLATFORM'un kurucusu Faik Tekin, 1983 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğdu. İlkokula başladıktan hemen sonra ailesiyle birlikte Trabzon'a yerleşti. Tüm öğrenim hayatına Trabzon'da devam etti ve 2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından vatani görevini Ankara-Polatlı, Gaziantep-Islahiye ve Hakkari-Çukurca'da Yedek Subay olarak tamamladı.

İş hayatına 2007 yılında Hasel İstif Makinaları'nda JLG Teknik Servis Mühendisi olarak başladı. Personel Yükseltici Platform sektörüyle ilk kez tanışan Tekin, o yıllarda Türkiye'de çok yeni olmasına rağmen dünyada önemli bir noktada olan sektörün gelecekteki potansiyelini öngörerek tüm kariyerine bu alanda devam etmeye karar verdi ve kendisini bu yönde geliştirdi. Hasel'deki son yılında Satış görevini de üstlendi. JLG'nin distribütör değişikliğinin ardından 2011 yılında görevinden ayrılarak Acarlar Makine'de çalışmaya başladı.

Acarlar Makine'de Satış Şefliği, İş Geliştirme ve Proje Müdürlüğü ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Sektördeki yurt içi ve yurt dışı firmalarla ve müşterilerle kurduğu iyi ilişkilere ve edindiği tecrübelere katkıda bulunan, 6 yıl emek verdiği Acarlar Makine'den kendi isteğiyle ayrılarak 2017 yılında şirket kurmaya karar verdi.

Soyadının anlamı gibi "Güvenilir" olmayı öncelik sayan Tekin, iş ortakları ve müşterileriyle bu anlamda güçlü bir bağ kurarak "Kaliteli ürün, kaliteli hizmet, karşılıklı güven" anlayışını benimsemiş ve sadece iş hayatında değil tüm hayatında şu iki felsefeyi ilke edinmiştir: "NE YAPARSAN YAP EN İYİSİNİ YAP" ve "HER ZAMAN MAKSİMUMU HEDEFLE".